BAŞTAN SONA KARADENİZ TURU

2021 YAZ SEZONU BOYUNCA

1.TUR : 22.05.2021-29.05.20212. TUR : 05.06.2021-12.06.20213.TUR : 19.06.2021-26.06.2021

4.TUR : 03.07.2021-10.07.20215.TUR : 24.07.2021-31.07.20216.TUR : 31.07.2021-07.08.2021

7.TUR: 07.08.2021-14.08.2021 8.TUR : 21.08.2021-28.08.20219.TUR : 04.09.2021-11.09.2021

10.TUR : 18.09.2021-25.09.2021

 

YAYLALARDA VE MERKEZİ ŞEHİR OTELLERİNDE KONAKLAMA!

AMASRA – SAFRANBOLU – KASTAMONU – SİNOP – SAMSUN – ORDU – TRABZON – SÜMELA MANASTIRI – AYDER YAYLASI – BATUM - BORÇKA KARAGÖL – HUSER YAYLASI – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ – UZUNGÖL – AMASYA

6 GECE KONAKLAMA !

1. GÜN:Saat 21:00’da Salı pazarındaki ofisimizin önünden  hareket ederek Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya yolunu izleyerek, gerekli molaların ardından sabah; Bolu ‘ya ulaşıyoruz.

2.GÜN:Yol üzerinde uygun bir tesiste alacağımız kahvaltı sonrası İlk durak noktamız olan Amasra’ya geliyoruz. Yol üzerinde Roma’nın gücünün ve ihtişamının göstergesi Roma Yol Anıtı (KuşKayasını) geziyoruz. Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in “Dünya’nın gözü bu mu ola?” dediği Amasra’yı panoramik olarak seyredip fotoğraflayacağımız Bakacak Tepe’sinde kısa bir mola veriyoruz. Sonra Amasra’ya iniyoruz. Ceneviz Kalesi, Tarihi Bizans Köprüsü, Çekiciler Çarşısı’nı gezip alış veriş yaptıktan sonraöğle yemeğimizi alıyoruz.Öğle yemeğinden sonra bu şirin ilçemizden ayrılarak Safranbolu’ya geliyoruz. Orijinal mimari dokusu ve tarihi örgüsü ve safran lokumları ile ilgi odağı olan Safranbolu’da.Cinci Han, Köprülü Mehmet Ali Paşa Camii, Kaymakamlar Konağı, Yemeniciler ve Arasta Çarşılarını gezdikten sonra, Aracımız ile Kastamonu’ya geliyoruz.  Atatürk’ün ilk şapkayı giyerek, kıyafet inkılâbını başlattığı bu kentimizde Kurtuluş Savaşında Türk Kadınının sembolü olan Şerife Bacı Heykeli, Nasrullah Camii, Hükümet Konağı, El Sanatları Çarşısıgezilip görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama için Kastamonu’daki otelimize geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Sinop’a hareket ediyoruz. İlk durağımız Sinop Cezaevi, Zamanında “Anadolu’nun Alkatrazı” olarak adlandırılan ve tanınan Sinop Cezaevi, 1999 tarihinde tamamen Kültür Bakanlığı tarafından kapatılarak müzeye çevrilmiştir. Birçok tarihe şahitlik eden cezaevi, şairler, sanatçılar, yazarlar görmüş ve ev sahipliği etmiştir. Cezaevi gezimizin ardından Samsun’a hareket ediyoruz.  Kurtuluş Savaşımızın başladığı bu kentimizde ilk göreceğimiz İlk Adım Atatürk Anıtı’dır. Avusturyalı heykeltıraş KRİPPEL’in yaptığı Dünyaca ünlü Atatürk Heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Bandırma Vapurunu ziyaret ediyoruz.19 Mayıs 1919’daAtatürk’ü Samsun’a getiren Bandırma Vapurunun birebir ölçüleri ile yapılmış olan bu tarihi mekânı geziyor ve tarihe tanıklık ediyoruz. Gezilerimiz sonrasında aracımız ile Ünye’ye hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ünye’de bulunanotelimizde.

4.GÜN: Artık klasik Doğu Karadeniz’deyiz. Kahvaltı sonrası  Fatsa Karayolu’nu takip ederek. Trabzon’a varıyoruz. Büyük kurtarıcımızın bütün mal varlığını ulusumuza bağışladığı yer olanAtatürk Köşkü’nü geziyoruz. Trabzon’un ünlü gümüş işçiliği, hasır örgü vekazaziye alışverişi yaptıktan sonra Maçka İlçesi'nin Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere vadisine hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında "Meryem Ana" adı ile anılır. Bizi bekleyen dolmuşlar ile Sümela Manastırı’na çıkarak rehberimizin bize vereceği değerli bilgiler ile gezimizi tamamlıyoruz.Karadeniz sahilindeki yolculuğumuza devam ederek.Sürmene üzerinden Of’a geliyoruz Buradaki Çay Fabrikalarından yöreye özgü çay alışverişimizi yapıyoruz.  Ardından otobüsümüz ile Ayder yaylasındaki otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

5.GÜN: Sabah’ın erken saatlerinde yayla havasında dinlenmiş bir şekilde uyanarak kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra bu güzel yayladan ayrılarakBatum Tur’umuza başlamak bizi bekleyen araçlara biniyoruz  Sarp sınır kapısına gidiyor, giriş işlemleri sonrasıGürcistan’a geçiyoruz. Roma ve Osmanlı dönemin de kullanılan Gonio – Apsaros Kalesi’ni geziyoruz. Anadolu topraklarında doğup Batum’da denize dökülen Çoruh Nehri üzerindeki GonioKöprüsü’nü ardından tarihiMeryemana  Katedral Kilisesi’ni, Tarihi Orta Camii, Tiyatro Binası veBatum Limanı’nı görüyoruz. Verilecek serbestzamanda Batum’da alışveriş yapabiliriz. (Batum’a geçmek istemeyen misafirlerimize ekstra Borçka Karagöl turu düzenlenecektir.)Ardından yurdumuza geri dönerek,  Karadeniz’in en güzel yaylarından biri olan Huser  yaylasına çıkıyor ve muhteşem manzara eşliğindeserbest zaman veriyoruz. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı bu muhteşem yayla, “Bulut Denizi “ olarak nitelendirilir. Akşam gün batımı’nı bu güzel yaylada yaptıktan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.GÜN: Sabah kahvaltısından sonra Zilkale ve Pavolit şelalesine çıkmak için Minibüslerimize biniyoruz Yaklaşık 2 saat sürecek muhteşem gezimizde çok keyifli dakikalar geçireceksiniz.Daha sonra Uzun Göl’e geliyoruz. Göl kenarından yürüyüş yapıyor, kart postalları süsleyen camili göl manzarasını fotoğraflıyoruz. Serbest zamanımızın ardından bıçaklarıyla ünlü Sürmene ilçesine gelip bıçak alışverişimizi tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trabzon’da bulunan otelimizde

7.GÜN: Sabah kahvaltı sonrasıKaradeniz’in inci gibi sıralanmış ilçelerini görerek Ordu’ya ulaşıyoruz. İlk olarak  teleferikle Boztepe’ye çıkıyoruz.  Ordu’yu panoramik olarak seyrediyoruz. Verilen serbest zaman sonrası alışılmışın dışında muhteşem bir gezi noktası olan Yason Burnu’na gidiyoruz. Yason Burnu’nda bulunan kilse ve deniz feneri ziyaretimiz sonrasında keyif kahvelerimizi yudumluyoruz. Ardından Samsun yolunu takip ederek Amasya’ya ulaşıyoruz. Şehzadeler Müzesi’ni gezdikten sonra Yalıboyu’nu ve Saat kulesini panoramik olarak geziyoruz.  Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

8.GÜN:Sabah kahvaltımızın ardından valizlerimizle otelden ayrılıyor ve ünlü Çorum leblebisi alışverişimizi yapıyoruz. Ankara, Afyonkarahisar, Uşak karayolunu takip ederek, gerekli molalar ile Ödemişe geliyoruz. Başka bir Coşan İLDUN Turizm gezisinde buluşmak üzere güzel anılarla ayrılıyoruz.

 

*Rehberimiz tur planında eksiklik olmamak şartıyla, hava ve benzeri sebepleri göz önünde bulundurarak değişiklik yapabilecektir.

ÖNEMLİ NOT:

Türkiye ile Gürcistan devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşlarıBatum’a üzerinde TC kimlik numarası bulunan YENİ KİMLİK KARTIile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (Ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için Noter den onaylı Muvaffakatnamealmaları gerekmektedir.

Tura Dahil Olan Hizmetler

·         Tura Dahil Olmayan Hizmetler

·         6 Gece yaylalarda ve şehir otellerinde yarım pansiyon konaklama

·         Akşam yemekleri (6 adet)

·         Sabah kahvaltıları (6 adet)

·         Lüks araçlarla ulaşım

·         Araç içi ikramlar

·         Profesyonel rehberlik hizmeti

·         Seyahat sigortaları

·         Müze ören yeri ve milli park giriş ücretleri

·         Otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler

·         İlk sabah kahvaltısı – Öğle Yemekleri – Son akşam Yemeği

·         Batum yurtdışı çıkış harcı

·         Kişisel harcamalar

·         Gezi yapılacak olan yaylalara çıkış minibüs ücretleri (Zorunlu Değil)

 

 

En az iki kişilik odada kişibaşı                                   : 1899TL               Tek kişilik odada kişibaşı :2499 tl

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

BAŞTAN SONA KARADENİZ

  • Ürün Kodu: BAŞTAN SONA KARADENİZ
  • Stok Durumu: 35
  • 1.899TL

  • Vergiler Hariç: 1.899TL