• 16-19 EYLÜL İSTANBUL TURU

İSTANBUL TURU

17-18-19 Eylül 2021

1. Gün:

Akşam belirlediğimiz saatte Salı Pazarı’nda ofisimizin önünden siz değerli misafirlerimizi alıyor ve hareket ediyoruz. Çamlıca Tepesi’ne varıyoruz. Çamlıca Tepesi’nde kahvaltımızı aldıktan sonra sonra;  1843-1855 yılları arasında Sultan I.Abdülmecid’in “Kötülük ve çirkinlikler burada yasaktır, burada sadece güzel olan şeyler bulunsun.” diyerek İstanbul Boğazı’nın en güzel yerine  inşa ettirdiği ve Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı Hanedanı’nın yeni ikamet adresi olan Dolmabahçe Sarayı’nı geziyoruz. Saray turumuzun sonrasında, İstanbul’un en hareketli ve tarihi semtlerinden birisi olan Eminönü’ne hareket ediyor, burada alacağımız öğle yemeği molasından sonra bu güzel şehrin en çekici siluetini ve boğaz kıyıları boyunca bir inci gibi sıralanmış tarihi yalılarını görmek üzere grubumuza özel olarak demir alacak teknemize binerek İstanbul Boğazı turuna (ekstra) çıkıyoruz. Avrupa ile Asya Kıtası’nı birbirinden ayıran aynı zamanda da Karadeniz ile Marmara Denizi’ni birbirine bağlayan bu özel suyolu üzerindeki yolculuğumuzda, rehberimizden, Boğaz’ın tarihi ve coğrafi özellikleri ile tarihin eskitemediği yalıları hakkında gerekli bilgilerimizi alıyoruz. Boğaz turumuzun ardından yeniden otobüsümüz ile buluşarak İstanbul’un en güzel manzaralarından birisi Galata Kulesi’ne çıkıyoruz. Burada ki serbest zamanımızı tamamladıktan sonra Haliç kıyılarının dar ve gizemli sokaklarında tarihi bir keşfe çıkmak üzere Balat semtinin yolunu tutuyoruz.  Son zamanlarda birçok diziye de ev sahipliği yapan Balat Sokaklarını fotoğrafladıktan sonra konaklayacağımız otele gitmek üzere günü sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2. Gün:

Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın sonrasında, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan ve iki büyük imparatorluğa başkentlik yapmış olan İstanbul’un bu kadim geçmişinden kalan mimari şaheserlerin birer mücevher gibi süslediği Sultanahmet bölgesindeki Tarihi Yarımada’ya hareket ediyoruz. Buradaki ilk gezi noktamız, cihana hükmetmiş Osmanlı Hanedanı’nın, 400 yıl boyunca hem ikametgâh, hem de yönetim ve eğitim merkezi olarak kullanılmış olan Topkapı Sarayı olacak. Burada, Osmanlı dönemini yansıtan ihtişamlı eserleri gördükten sonra; 1500 yıllık tarihi yolculuğuna dünyanın en büyük katedrali olarak başlayıp, İstanbul’un fethi sonrasında camii olarak devam eden ve günümüzde bu çok katmanlı tarihinden geriye kalan hikâyeleri ziyaretçileriyle paylaşan Ayasofya Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Gezimizin devamında öğle yemeğimizde meşhur Sultanahmet köftelerinin tadına bakıyor ve ardından kısa bir yürüyüş sonrasında Tarihi Yarımada’nın en ilginç noktalarından biri olan Yerebatan Sarnıcı’na ulaşıyoruz. İstanbul’un Doğu Roma İmparatorluğu’na başkentlik yaptığı dönemden kalan bu yeraltı sarnıcı, suyun içinden yükselen 336 adet sütunuyla gizemli ve mistik bir atmosferde ziyaretçilerini ağırlıyor. Ardından, gezimizin bir diğer noktası; Osmanlı Sultanı I. Ahmet tarafından inşa ettirilen ve duvarlarını süsleyen mavi renkli çiniler dolayısıyla Mavi Camii diye de bilinen Sultan Ahmet Camii’ni geziyoruz. 17. Yy da Mimar Sinan’ın öğrencilerinden olan Sedefkar Mehmet Ağa’nın inşa ettiği bu eşsiz tasarımı gördükten sonra yanı başında bulunan Hipodrom Meydanı’na yürüyor ve meydanı süsleyen Yılanlı Sütun, DikilitaşObelisk ve Alman Çeşmesi’ni de görüp, hikayelerini rehberimizden dinledikten sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyor ve arzu eden misafirlerimiz ile keyifli ve eğlenceli bir İstanbul akşamı için Kumkapı eğlencesine (ekstra) gidiyoruz. Kumkapı eğlencemiz sonrasında otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

 

 

3. Gün:

Sabah hotelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Marmara’nın eşsiz güzellikteki adalarından Büyükada’ya gitmek üzere Bostancı iskelesine doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz esnasında İstanbul’un bilinen ilk yerleşim bölgesi olan Kadıköy’den geçerek Bostancı İskelesi’nden ada vapuruna binerek yarım saatlik bir sefer ile Büyükada İskelesi’ne ulaşıyoruz. Geçmişte ve günümüzde birçok ünlü simaya ev sahipliği yapmış olan bu güzel adada alacağımız serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz serbest zamanda adanın sokaklarını dolaşıp tadını çıkartabilirler. Rehberimizin vereceği buluşma saatinde yeniden iskelede buluşarak dönüş vapuruna biniyoruz ve Bostancı iskelesinde bizleri bekleyen otobüsümüze yerleşerek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda uygun tesislerde vereceğimiz molalarımızın sonrasında İzmir’ e ulaşıyoruz. Bir dahaki Coşan İLDUN’ da buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

*Lüks otobüslerle ulaşım

*İki adet sabah kahvaltısı

*İki adet akşam yemeği

*İki gece otel konaklaması

*Rehberlik hizmetleri

*Seyahat sigortaları

*Araç içi ikramlar

* Müze ören yeri giriş ücretleri

*İlk gün sabah kahvaltısı

*Tüm öğle yemekleri

*Son gün akşam yemeği

*Otellerde alınan extra yiyecek ve içecekler

*Pier Lotti Telefrik ücreti

*Tekne ile Boğaz turu

*Kumkapı Eğlencesi

*Topkapı Sarayı

*Dolmabahçe Sarayı

*Ayasofya Müzesi

En az iki kişilik odada yetişkin kişi başı: 849 TL

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

16-19 EYLÜL İSTANBUL TURU

  • Ürün Kodu: 17-19 EYLÜL İSTANBUL TURU
  • Stok Durumu: 35
  • 849TL

  • Vergiler Hariç: 849TL

Etiketler: 16-19 EYLÜL İSTANBUL TURU