KAPADOKYA - KONYA TURU

1-2-3/ 10 / 2021

-

1.GÜN: 30/09/2021 Saat 21:00 ‘da Salı pazarındaki ofisimizin önünden hareketimizle gece yolculuğu yaparak turumuza başlıyoruz. Öncelikle rehberimizden alacağımız tur hakkında bilgilerin ardından çeşitli molalar vererek sabah saatlerinde Kapadokya bölgesine ulaşıyoruz. Türkülere konu olan Hasan Dağı’nı görerek içinden Melendiz Dere’sinin aktığı ve 105 kilisenin bulunduğu Ihlara Vadisi’ne ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı Ihlara vadisinde uygun bir tesiste aldıktan sonra, Muazzam bir manzara eşliğinde fotoğraflarımızı çektikten sonra vadiye inip kiliseleri gezerek, kısa bir yürüyüşün ardından tekrar yukarı çıkıyoruz. Yol üzerinde mola vererek Selina Manastırını geziyor ve İlk çağlarda Anadolu Hıristiyanlığının yayılma merkezi olan bölge hakkında bililer alıyoruz. Yeni rotamız canlarını kurtarabilmek için Hristiyanlar tarafından yerin 7 kat altına inşa edilen, içinde kiliseden kilere, mutfaktan yatak odasına yüzlerce tüneli olan ve on binlerin sığındığı büyüleyici bir yer olan Derinkuyu Yeraltı şehrine ulaşıyor ve bu 9 katlı şehri rehberimizin anlatımıyla hayretler içerisinde geziyoruz. Öğle yemeğimiz için önceden bizler için hazırlanmış restaurantımıza geçiyor ve yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından yalnız güvercinlerin evlerinden oluşan Güvercinlik vadisini güvercinlerle ilgili bilgi alarak fotoğraf çekip geziyoruz. Kapadokya bölgesinin en yüksek noktası olma özelliği taşıyan ve içinde yüzlerce tünel barındıran Uçhisar Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yöreyi kuş bakışı seyrediyoruz. Uzun bir günün ardından konaklama ve akşam yemeğimiz için otele geçiyoruz.

 

2.GÜN:Arzu eden misafirlerimizle birlikte sabahın erken saatlerinde balon turu’na çıkıyoruz. Balon turundan gelen Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra sonra ilk rotamız;Göreme açık hava müzesi. Göreme açık hava müzesi gezisi sonrasında, Aziz Simeon  Vadisi olarakta bilinen Paşabağı’na gidip, Peri Bacalarının oluşumunu rehberimizden dinliyor, Genç-Yaşlı - Ölü Peri Bacalarını görüyor, Dünyanın en güzel Peri Bacalarını fotoğraflıyor ve vadide eğlenerek geziyoruz. Sonra ki durağımız Kapadokya’nın bir diğer simgesi Deve figürünü görebileceğimiz Dervent Vadisi’ne gidiyoruz ve burada fotoğraflarımızı çekiyoruz.Sonraki durağımız, el sanatlarının başkenti olma sıfatını taşıyan Avanos ilçesine doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Çamurun sanata dönüştüğü çömlek atölyemizde çömlek yapımını animasyonlarla izliyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Ürgüp’e doğru yol alırken Kapadokya’nın simgesi haline gelen 3 Güzeller’de durup akşam güneşini izliyor ve rehberimizden hikâyeler dinliyoruz. Sonrasında Ürgüp’te yer alan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN:Sabah kahvaltımızı erken saatlerde aldıktan sonra valizlerimizi de alarak Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Anadolu’nun en eski Türk başkenti kimliği ile, Hz. Mevlana’nın kimliğinin bulunduğu, yıldızı parlayan ve merak edilen kenti Konya’ya ulaşıyoruz.Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Kuzey batı yönünde müzemizin içinde yer alan derviş hücreleri, güney yönünde yer alan matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Hâmûsân ( Susmuslar ) kapısından sonra avlunun doğusunda ise Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa türbeleri yanında semahane ve mescit bölümleri ile Mevlâna ve aile fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana bina gezimizi yaparak, avluya Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile "Seb-i Arûs" havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan selse bil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz.Hz.Mevlana’yı gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Sille’ye gidiyor Dünyanın en büyük manastırlarından birisi olan Ak Manastırı ve Mum yapım atölyesini ziyaret ederek memleketimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimizi Afyonkarahisar’da alıyor ve bu güzel gezimizin sonunda yolculuğumuza başlayarak, güzel memleket’imize varıyor ve siz saygın gezi dostlarımızla bir sonra ki gezimizde de buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

*Lüks otobüslerle ulaşım

*İki adet sabah kahvaltıları

*İki adet akşam yemekleri

*İki geceotel konaklaması

*Rehberlik hizmetleri

*Seyahat sigortaları

*Araç içi ikramlar

* Müze ören yeri giriş ücretleri

*İlk gün sabah kahvaltısı

*Tüm öğle yemekleri

*Son gün akşam yemeği

*Otellerde alınan extra yiyecek ve içecekler

*Tüm kişisel harcamalar

*Yemeklerde alınacak içecekler

En az iki yetişkin yanında kişi başı: 799 TL

 

 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

1-3 EKİM KAPADOKYA TURU

  • Ürün Kodu: 1-3 EKİM KAPADOKYA TURU
  • Stok Durumu: 35
  • 799TL

  • Vergiler Hariç: 799TL

Etiketler: 1-3 EKİM KAPADOKYA TURU