BATI KARADENİZ TURU

8-9-10 EKİM 2021

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yeri:SALI PAZARINDAKİ OFİSİMİZİN ÖNÜ

 

1.    Gün: İZMİR –ANKARA- AMASRA-SAFRANBOLU-ZONGULDAK

Siz değerli misafirlerimiz ile 7 Ekim akşam 21.00’ de ofisimizin önünden hareket edeceğiz. Yolda alacağımız kahvaltı sonrasında  UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi'nde yerini alan Safranbolu’ya gidiyoruz. Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan CAM SEYİR TERASI (Kristal Teras) görmeye gidiyoruz. Cam Teras’a çıktığımızda eşsiz bir doğa manzarası sizleri karşılıyor…  Bu muhteşem Tokatlı Kanyonu manzarasını fotoğraflarımıza ekleyerek, yönümüzü müze kent Safranbolu’ya geçiyoruz. Önce HIDIRLIK Tepesi’nde muhteşem Safranbolu manzarasını fotoğraflayarak, rehberimizden Safranbolu hakkında bilgi alıyoruz. Özgün mimarisindeki evleri, tarihi değerleri, kent kültürü, yaşam tarzı, gelenek ve görenekleri, yöresel lezzetleri ve  doğal güzellikleri ile etkileneceğiniz SAFRANBOLU’ da KAYMAKAMLAR EVİCİNCİ HANIKÖPRÜLÜ CAMİİİZZET PAŞA CAMİİ, AKÇASU KANYONU gezilerimizi yapıp,  ARASTA ’da kahve molası veriyoruz. Serbest zaman esnasında, bol bol fotoğraf çekimi ve lokum alışverişi yapabilirsiniz. Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in “Dünya’nın gözü bu mu ola?” dediği Amasra’yı panoramik olarak seyredip fotoğraflayacağımız Bakacak Tepe’sinde kısa bir mola veriyoruz. Sonra Amasra’ya iniyoruz. Ceneviz Kalesi, Tarihi Bizans Köprüsü, Çekiciler Çarşısı’nı gezip alış veriş yaptıktan sonra da konaklama için Zonguldak’taki otelimize yerleşiyoruz.

2.    Gün: ZONGULDAK-DEVREK-BOLU-GÖLCÜK GÖLÜ-YEDİGÖLLER

 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra, otelimizden ayrılıyorve  DEVREK güzergâhına ilerliyoruz. Devrek’e ulaştığımızda,  BASTONCULAR Çarşısı’nda, alışveriş için mola veriyoruz. GÖLCÜK Gölü’ne hareket ediyoruz. İnternette ve sosyal medyada gördüğümüz o meşhur evin bulunduğu yer olan doğa cenneti Bolu Gölcük Gölü’nde, eşsiz göl ve doğa manzaralarını izleyebileceğimiz seyir teraslarında fotoğraflar çekip, yürüyüş parkurlarında gezintiler yapıyoruz. Yemyeşil ağaçlar ve ağaçların göle verdiği renk ile seyre doyum olmayan güzellikler içerisinde geçireceğimiz keyifli zaman sonrasında, Bolu’da bizi bekleyen minibüslerle, güzel manzaralar eşliğinde YEDİGÖLLER Milli Parkı’na giriş yapıyoruz. Yedigöller’de, SAZLIGÖL, İNCEGÖL, KÜÇÜKGÖL, DERİNGÖL, BÜYÜKGÖL, KURUGÖL ve SERİN Göl’ü görerek, gökkuşağı renklerini andıran rengârenk ağaçlarla kaplı bu ortamda keyifli saatler geçiriyoruz. Sonbaharda kızılın, ilkbaharda ise yeşilin binbir tonuna bürünerek sunduğu muhteşem  manzarasında doğa ile baş başa yürüyüşler yapıyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşuyor ve YEDİGÖLLER Milli Parkından ayrılarakABANT Gölü’ne ulaşıyoruz. Her mevsimde ayrı güzelliğe sahip olan ABANT GÖLÜ kenarında yürüyüşler yaparak, muhteşem güzel manzaraları fotoğraf karelerimize ve anılarımıza ekliyoruz. Daha sonrasında dinlenmek için otelimize yerleşiyoruz.

3.    Gün: BOLU-SAPANCA-MAŞUKİYE-ORMANYA-ÖDEMİŞ

 

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra,  Karatepe’nin eteklerinde bulunan, tertemiz ve bol oksijenli havası, büyülü ormanı ile bir doğa harikası olan Maşukiye’ye ulaşıyoruz. Maşukiye’nin ismi âşık anlamına gelen maşuktan geliyor. Gerçekten de etraftaki doğal güzellikler “buraya gelen âşık olur” denilen ve herkesin dudaklarından bir daha geleceğim dedirten Maşukiye’de, rehberimiz eşliğinde kısa yürüyüşler yapıyoruz. Yemyeşil ağaçların altında, suların şırıltısı ve kuşların cıvıltısı arasında, doğanın muhteşem görüntüsünü gözlemliyoruz. Burası Karadeniz’in tüm yeşilliğini içinde barındıran ve de Türkiye’nin en geniş ağaç ve bitki çeşitlerine ev sahipliği yapan ender beldelerden biridir. Sonrasında eski adıyla Uzuntarla Tabiat Parkı yeni adıyla ORMANYA DOĞAL YAŞAM Parkı’na  doğru hareket ediyoruz. Doğal çevresiyle 4 bin dönümlük alandan oluşan Ormanya Doğal Yaşam Parkı Dünya`nın üçüncü, Avrupa`nın en büyük doğal yaşam parkıdır. Bu parkta ``Yüzüklerin Efendisi`` ve ``Hobbitler`` filmiyle ünlenen Hobbit Evlerinin bulunduğu alanı geziyoruz. Yolda vereceğimiz molaların ardından Ödemiş’imize doğru yola çıkıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

*Lüks otobüslerle ulaşım

*İki Adet Sabah Kahvaltısı

*İki Adet Akşam Yemeği                               

*İki gece otel konaklaması

*Rehberlik hizmetleri

*Seyahat sigortaları

*Müze ören yeri giriş ücretleri

*Otellerde alınan extra yiyecek ve içecekler

*Tüm kişisel harcamalar

*Tüm Öğle yemekleri

*İlk Gün Sabah Kahvaltısı

*Son Gün Akşam Yemeği

 

 

En az iki kişilik odada kişibaşı:  849 TL

 

Rehberimiz uygun gördüğü takdirde programda eksiklik yapmadan değişiklik yapabilir.

 

 


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

8-10 EKİM BATI KARADENİZ TURU

  • Ürün Kodu: 8-10 EKİM BATI KARADENİZ TURU
  • Stok Durumu: 35
  • 849TL

  • Vergiler Hariç: 849TL

Etiketler: 8-10 EKİM BATI KARADENİZ TURU